شناسه : 40310
دوشنبه, 08/05/1399 - 09:19
نویسنده : chb29
ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری

بررسی مشکلات منطقه عشایری دیناران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی

مشکلات منطقه عشایری بخصوص ساخت کانال آب کشاورزی با حضور مسئولان بررسی شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان گفت: هشتمین نشست صمیمی و حضور میدانی مسئولین استانی و شهرستانی در منطقه عشایری دیناران روستای چشمه سلیمان با حضور فرماندار شهرستان اردل، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان، مدیرکل امور عشایر استان، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اردل، مدیر امور عشایری شهرستان اردل، دهیار منطقه قراب و جمعی از معتمدین و متنفذین محلی برگزار شد.

فرمانده ناحیه عشایری استان با اعلام این خبر گفت: این نشست به منظور دیدار چهره به چهره با مردم و عشایر و احصاء مشکلات آنان در مسجد فاطمه الزهرا(س) روستای چشمه سلیمان برگزار شد.

سرهنگ ایزدی هدف اصل این نشست را تحقق شعار سال و کمک به رفع محرومیت ها و خدمت رسانی با شعار محوری ده هزار شهید جامعه عشایری، ده هزار خدمت عنوان کرد.

ایزدی تصریح کرد: در این جلسه عمده مشکل مطرح شده از طرف اهالی عدم آبرسانی صحیح و مکانیزه با توجه به کمبودهای بارش باران در سالهای اخیر بود که با بازدید محلی با حضور فرماندار محترم شهرستان مدیر کل امور عشایر استان و شهرستان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اردل به صورت مدیدانی از بیش از 480 هکتار اراضی مرغوب منطقه بازدید به عمل آمد.

وی افزود: ضمن بازدید از کانال موجود که به صورت سنتی و خاکی بوده و بخش عمده ای از آب از مبدا تا رسیدن به زمینهای کشاورزی هدر رفت دارد مصوبات و تفاهمات بین مسئولین استانی و مردم منطقه در خصوص بهسازی کانال صورت گرفت.

ایزدی اختصاص 200 میلیون تومان برای مرمت و بهسازی کانال توسط مدیر کل امور عشایر استان، نقشه برداری و برآورد هزینه و تامین اعتبار توسط جهاد کشاورزی استان، تعهد اهالی محل برای تامین نیروی انسانی و استفاده از امکانات محلی و مشارکت با ادارات در خصوص بهسازی و مرمت کانال و قول فرماندار برای اهتمام ویژه به مناطق عشایری دیناران در برنامه ای سال 1400 را از جمله این مصوبات عنوان کرد.

وی تاکید کرد: با بهسازی و مرمت این کانال 480 هکتار اراضی این منطقه زیر کشت می رود و گامی به سوی تحقق شعار سال یعنی جهش تولید و اقتصاد مقاومتی برداشته می شود.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید